Turystyka i noclegi

Sposoby na urozmaicenie dziecku wakacji w Bieszczadach

Kiedy słyszy się „Bieszczady” większość osób ma przed oczami małą, drewnianą chatkę otoczoną przez naturę. Ten region Polski kojarzymy z spokojem, spacerowaniem po górach i błogim odpoczynkiem od zgiełku miasta i ciągłego pędu. Jednak Bieszczady, oprócz pięknych widoków, oferują nam także dużo atrakcji historycznych. Zaskakują wielokulturowością i mają ciekawą ofertę dla dzieci. Można się z nią zaznajomić.

Dobrym wyborem na nocleg dla bliskich z dziećmi są domki w Bieszczadach z kominkiem. Wielką cechą domków letniskowych lub całorocznych jest prywatność i intymność, dlatego cieszą się one jeszcze większą popularnością. Domki oprócz sypialni i łazienki mają również aneks kuchenny, dzięki czemu przygotujemy dzieciom zdrowy posiłek w każdej chwili. Ponadto domki zlokalizowane są zwykle w spokojnej okolicy, dzięki czemu możemy wyjść na spacer z dziećmi. Przeważnie domki są także przyjazne zwierzętom, dzięki temu można wziąć na wakacje także kochanego pupila. Wokół domku przeważnie znajduje się miejsce na rozpalenie grilla, zabawę z dziećmi lub po prostu na wypoczynek. Jeśli wybierzemy domek znajdujący się na obszarze ośrodka wypoczynkowego, będziemy mogli skorzystać z udogodnień znajdujących się na jego obszarze, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. U osoby prywatnej nie będziemy mogli oczekiwać na takie atrakcje.

W Bieszczadach znajduje się mnóstwo propozycji domków noclegowych dla zwiedzających, dlatego biorąc pod uwagę powyższe informacje, na pewno odnajdziesz dobry nocleg dla swojej rodziny, który zadowoli wszystkich.

Najpopularniejszym obiektem w całych Bieszczadach jest popularna Chatka Puchatka – schronisko umieszczone na szczycie Połoniny Wetlińskiej. Prowadzi do niej szlak, który powinni być w stanie pokonać mniej doświadczeni wędrowcy. Słynne schronisko w 2022 zostało odnowione. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w dalszą część trasy, w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu jednak należy liczyć się z dłuższą i trudniejszą trasą, na którą należy z wyprzedzeniem się przygotować.

Bieszczady to stale mało odwiedzany teren Polski, dzięki czemu doświadczymy tu spokoju oraz wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Choć baza noclegowa nie jest tak rozciągnięta bardzo dobrze, w miejscowościach wynajmiemy urocze domki. Bieszczady najbardziej modne są w sezonie letnim, dlatego o rezerwacji domku warto rozważyć dużo szybciej. Jeżeli zdecydowałeś się na tutejsze noclegi – Bieszczady oferują także prywatne kwatery, jak i swobodne domy.

Dla wielu ludzi Solina to już prawdziwe Bieszczady, będąc w okolicy zdecydowanie należy tutaj dotrzeć. Modna zapora nad jeziorem Solińskim zrobi wrażenie nad każdym, a w szczególności nad najmłodszymi turystami. Obecnie istnieje tu również wyciąg kolejkowy, z którego roztacza się doskonały i atrakcyjny widok na jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pobyć nad zbiornikiem wodnym i wypocząć nad brzegiem jeziora warto pojechać do Polańczyka i tam skorzystać z wodnych atrakcji.

Bieszczady to rejon w których zobaczyć można wiele pięknych wodospadów czy leśnych terenów spacerowych. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę posiada w Ustrzykach Górnych, gdzie warto zacząć swoją wycieczkę. Natomiast w Ustrzykach Dolnych koniecznie zawitajcie do Muzeum Przyrodniczego. Bieszczady są znane z ogromu dzikich, które nietrudno natrafić na szlaku. Prawie na każdej ścieżce turystycznej zobaczycie ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a ponadto rysiami, które są symbolem parku. Jeżeli jeszcze wam mało w Mucznem zobaczycie Pokazową Zagrodę Żubrów.